piatok 5. októbra 2012

1. Slovenského pohára

Vypredaný štadión Grace Arena, kde hráva domáce zápasy tím FC Filler bol dejiskom úvodného súťažného zápasu novej sezóny. V prvom kole sa už tradične stretávame iba s malými regionálnymi tímami, ktoré na našu silu nemôžu stačiť, a tak išlo iba o to, koľko dokážeme nastrieľať domácim gólov. Potešujúcou správou je to, že sme ich nakoniec dali 10 a už 3 sezóny za sebou sme v prvom kole nastrieľali dvojciferný počet gólov. Rovnako skvelá správa je aj to, že o spomínaných 10 gólov sa podelilo 8 hráčov. Na prvý gól sme si síce museli počkať až do 21. minúty, ale potom už gólojstroj fungoval sp slušnou pravidelnosťou. Prvým strelcom bol Rišo Karvanský, o 5 minút sa k nemu pridal kapitán Fouad Al-Tayer. Zahanbiť sa nedal ani neverický Fantóm, ktorý sa trafil z priameho kopu. Na 0:4 upravil tesne pred polčasom Erling Røkke a aby toho nebolo dosť, druhý gól pridal aj po zneme strán. V 70. minúte si strelecké konto v novej sezóne otvoril Imro Matuško a v poslednej štvrťhodinke pridali góly aj Michal Plašil, Vojtěch Hyťha, Fouad Al-Tayer a Sveťo Jočík, ktorý uzatvoril skóre na konečných 0:10. Bezproblémový postup do druhého kola a žiadne zranenia, to je vydarený štart do náročnej sezóny.