utorok 23. októbra 2012

Spomienky na V. ligu

Už je to vyše 5 sezón, čo sme hrávali v lige V.160, kde sme sa dvakrát stretli s tímom FK Fulham Kremnica. Po tomto dlhom čase nás Kremničania prišli pozrieť aj do IV. ligy, takže diváci sa opäť môžu tešiť na veľmi zaujímavé a vybičované zápasy. Vedenie síce bolo sklamané z návštevy, ktorá činila iba 43 534 divákov, ale toto bol aspekt, ktorý nevieme viac ako víťazstvami ovplyvniť. Začali sme pekne zhurta a hostia sa ledva stíhali obracať. V. 13. minúte opečiatkoval z priameho kopu žrď Habib Al-Shareef a v 19. spálil veľkú možnosť aj kanonier Matuško. Možno aj preto prišiel v 22. minúte trest v podobe gólu v našej sieti od Luisa Legranda. V 28. minúte ale konečne smolu prelomil Matuško a vyrovnal skóre. Lenže Kremničania odpovedali už o minútu a opäť viedli. O niekoľko ďalších minút hostia dokonca mali možnosť kopať penaltu, ale na naše šťastie tzv. Panenkov dloubáček nevyšiel ako v pamätnom belehradskom finále z roku 1976. V závere polčasu sa činil ešte Erling Røkke a vyrovnal stav na 2:2, ktorý vydržal už do konca prvého dejstva. Ako prvý polčas skončil, tak aj začal ten druhý, Erling Røkke sa prekľučkoval cez hosťujúcu obranu a posiela Tajfun prvýkrát do vedenia. Do konca stretnutia potom prišla už len jediná väčšia príležitosť, ale vypracovali si ju hráči z Kremnice, 3:3. Márk Rév vyrovnal a konečný stav zápasu sa zastavil na 3:3.