utorok 23. októbra 2012

Liga začína

... a nie práve jednoducho. Tím TJ Tatran Oravský Biely Potok, ktorý zostúpil do našej ligy bol prvým súperom Tajfunu v novej sezóne. Tatran je nie len jedným z najskúsenejších tímov, ale aj veľkým ašpirantom na titul. Preto si náš kouč Habib Al-Shareef nerobil veľké nádeje. Neverické obranné rozostavenie 4-4-2 spoločne s využívaním čo najviac protiútokov malo predsa len určitú šancu na úspech. Prvý polčas sme si dokonca udržali čisté konto a domáci strelci teda stroskotali v každej svojej príležitosti. Lenže  po zneme strán obrana povolila hneď z úvodu, v 50. minúte a Tatran sa začal pomaly rozbiehať. Po prvom góle Ľuba Rimančíka pridal ďalší Stano Žebrák, bývalý tréner slovenského Národného tímu, v ktorom odohral aj 4 zápasy. Následne prišlo síce zníženie od Erlinga Røkkeho, ale to vydržalo iba minútu. Ľubo Bredár pridal v 66. minúte tretí gól domácich a v 77. zaknihoval druhý úspech strelec úvodného gólu Rimančík. Prehrali sme teda celkom jednoznačne 4:1, ale treba povedať, že na kvalitu Tatranu sme určite nemali.